Stwórz własną emoji i zgłoś projekt!

Stwórz własną emoji i zgłoś projekt!

Emoji przebojem wbiły się do naszego życia i zajęły bardzo ważne miejsce w komunikacji międzyludzkiej. Ich wpływ na naszą kulturę jest tak duży, że “buźki” doczekały się swojego święta (obchodzonego 17 lipca), a producenci oprogramowania cyklicznie informują o dodaniu nowych paczek reakcji emoji do swojego softu. Teraz możesz samodzielnie zaprojektować nowe emoji, gdyż trwa nabór świeżych inspiracji.

Konsorcjum Unicode, czyli NGOs, który może wielu osobom kojarzyć się z koordynacją rozwoju emoji, ogłosiło rozpoczęcie inicjatywy mającej na celu wybranie nowych emoji spośród projektów nadesłanych przez użytkowników urządzeń mobilnych.

Aby odnieść sukces należy pamiętać o tym, że nowe emoji muszą być unikalne i nie powielać wykorzystanych już pomysłów. To zadanie dość trudne, bo pełna lista buziek zgłoszonych oficjalnie i zatwierdzonych przez Unicode jest bardzo długa. Naliczyliśmy ich aż 1853!

Organizacja udostępnia specjalną listę wytycznych technicznych. Specyfikację musi spełniać każdy wniosek o dodanie nowego emoji. Wymieniono je wszystkie w specjalnej instrukcji. Warto zaznaczyć, że ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 31 lipca 2022 roku.

Życzymy powodzenia w realizacji tych (małych) marzeń 🙂

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos