T-Mobile od końca września rozpocznie wyłączanie 3G na terenie Polski

T-Mobile od końca września rozpocznie wyłączanie 3G na terenie Polski

Zakończył się oficjalnie okres testów i próbnego wyłączenia sieci 3G przez T-Mobile Polska. Eksperyment wypadł pomyślnie w południowych regionach Polski, więc teraz czas na definitywne wyłączenie technologii trzeciej generacji na terenie całego kraju. 

Zgodnie z zapewnieniami operatora jest to naturalny i świadomy krok w kierunku rozwoju nowych gałęzi i standardów nowej generacji technologii mobilnej. 

Odzyskane w tym procesie zasoby częstotliwości pozwolą na szybkie uruchomienie na tych samych obszarach kraju sieci najnowszej generacji – szybszych, bardziej wydajnych, oferujących znacznie większy komfort pracy. Dla klientów oznacza to lepszą jakość połączeń głosowych dzięki obsłudze VoLTE, wzrost prędkości przesyłania danych, a także pełny dostęp do sieci 5G wraz z jej zwiększoną szybkością, pojemnością i niezawodnością – poinformowało T-Mobile.

T-Mobile aktualne wykorzystuje technologię UMTS na częstotliwościach 900 MHz i 2100 MHz. 

Wyniki próbnych odłączeń 3G z sieci wskazuje, że były one niemal niezauważalne dla abonentów i użytkowników sieci. Ogólnopolski projekt wygaszania sieci 3G ma rozpocząć się pod koniec września i potrwać do końca 2023 roku.

Wszyscy klienci, którzy korzystają z kart SIM niedostosowanych do nowszych technologii będą mogli bezpłatnie wymienić karty w placówkach T-Mobile.

Źródło: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos