TikTok przygotowuje wersję dla gamerów

TikTok przygotowuje wersję dla gamerów

TikTok jest fenomenem pod względem popularności. Chińska aplikacja chce na tej fali płynąć jak najdłużej, dlatego szuka nowych obszarów rozwoju i pozyskania użytkowników. Obecnie rozważane jest wprowadzenie do aplikacji gier mobilnych.

Na podobny krok całkiem niedawno zdecydował się Netflix, który do swojej platformy typu VOD dodał możliwość zagrania w gry w ramach abonamentu. W ich zasobach znalazły się m.in. gry logiczne i FPS.

Amerykańskie media poinformowały, że beta-testy gier mobilnych na TikTok są obecnie przeprowadzane w Wietnamie. Podejście do implementacji gier w TikToku ma jednak znacząco różnić się od tego zastosowanego w Netflixie.Gry mają opierać się na języku programowania HTML5, który pozwala na wykorzystanie gier multiplatformowo. Bez problemu użytkownicy będą mogli zaglądać do wirtualnego świata gamingowego zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i desktopach.

Data wdrożenia tej usługi globalnie jest jeszcze owiana tajemnicą, ale już teraz wydaje się, że to dobry kierunek rozwoju tej aplikacji.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos