Google Meet dostępny dla wszystkich

Google Meet dostępny dla wszystkich

Pandemia COVID-19 zmieniła naszą percepcję i rzeczywistość. Przede wszystkim większość z nas, dobrowolnie lub nie, poddała się izolacji. Większość firm wysłała też pracowników do domów i umożliwiła im pracę zdalną. To przyniosło prawdziwy wybuch popytu na aplikacje i rozwiązania do komunikacji audio i video. 

Kilka dni temu informowaliśmy już o planach Facebooka na zdetronizowanie Zooma. Podobne zamiary ma również Google. Gigant z Mountain View potwierdził, że Google Meet będzie dostępny dla wszystkich. 

Do tej pory z Google Meet korzystać mogli pracownicy firm. Była to jedna z aplikacji dostępna w pakiecie G Suite. Od teraz Google Meet będzie dostępny nie tylko dla pracowników korporacji, a dla wszystkich chętnych. Co więcej – będzie on całkowicie bezpłatny. 

Google Meet to kolejna wersja komunikatora, wcześniej znanego pod nazwą Hangouts Meet. Podczas spotkania może uczestniczyć nawet 100 osób. Wymogiem do zorganizowania takiego spotkania jest posiadanie konta Google. 

Google Meet nie potrzebuje instalacji, ale po kliknięciu w link wymagane jest zalogowanie do swojego konta Google. Ponadto trwają prace nad wprowadzeniem limitu długości spotkań do 60 minut.

Źródło: The Verge

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos