35% Szwedów planuje przenieść obchody świąt Bożego Narodzenia do sieci

35% Szwedów planuje przenieść obchody świąt Bożego Narodzenia do sieci

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia bez wątpienia będą wyglądać całkowicie inaczej niż w latach ubiegłych. Czy to ze względu na panujące restrykcje związane z COVID-19, czy też z czystej zapobiegliwości, coraz więcej osób decyduje się spędzić je z dala od bliskich. Potwierdzają to również wyniki ankiety przeprowadzonej niedawno przez firmę SIFO na zlecenie skandynawskiego operatora komórkowego, Telia Company.

Przed wybuchem pandemii, 9 na 10 Szwedów deklarowało, że spędza święta Bożego Narodzenia z rodziną bądź przyjaciółmi. Obecnie, 4 na 10 osób zamierza świętować wyłącznie w obrębie własnego gospodarstwa domowego, natomiast 3 na 10 planuje uczcić tę okazję online.

Do elementów, którymi najchętniej dzielimy się z bliskimi za pomocą połączeń głosowych bądź wideo niewątpliwie należą kolacja bożonarodzeniowa oraz otwieranie prezentów. 35% ankietowanych zamierza w tym roku świętować z wykorzystaniem technologii, 41% stanowczo temu zaprzeczyło, a 24% jeszcze nie podjęło ostatecznej decyzji.

41% biorących udział w ankiecie Szwedów wskazało, że będzie spędzać tegoroczne Boże Narodzenie w gronie rodziny, krewnych, oraz przyjaciół, podczas gdy 40% planuje ograniczyć się do własnego gospodarstwa domowego. 22% nie zamierza wcale świętowa, a 4% zadeklarowało, że spędzi święta samotnie.

Jeśli chodzi o preferowaną technologię, Telia podaje, że połączenia wideo były zdecydowanie bardziej popularne wśród ankietowanych. Aż 59% respondentów twierdzi, że zamierza kontaktować się z bliskimi poprzez FaceTime, Teams, Zoom, bądź korzystając z podobnej usługi. 24% przepytanych osób wolałoby rozmawiać z innymi ludźmi za pośrednictwem tradycyjnych połączeń głosowych. Operator poinformował także, że 46% ankietowanych Szwedów zamierza wykorzystać do komunikacji telefon komórkowy, natomiast tablet oraz komputer uzyskały po 19% głosów.

Źródło: Telecom Paper

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos