5G lekiem na kryzys w Polsce? Huawei chce pomóc we wdrożeniu

5G lekiem na kryzys w Polsce? Huawei chce pomóc we wdrożeniu

Związek Pracodawców i Przedsiębiorców w przygotowanym niedawno raporcie “Wdrożenie 5G w Polsce – perspektywy i szanse” utrzymuje, że implementacja technologii piątej generacji może pomóc w zwalczaniu efektów kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię COVID-19. Huawei zadeklarował pełną gotowość do pomocy polskim przedsiębiorcom w realizacji inwestycji związanych z wdrożeniem sieci 5G nad Wisłą.

Oczywiste jest, że 5G to bardzo duża szansa, ale w obecnej sytuacji szybkie uruchomienie tego standardu to już konieczność. Powszechny dostęp do szybkiego Internetu i umożliwienie przedsiębiorcom oraz konsumentom korzystania z usług opartych na najnowszych technologiach to warunek naszego rozwoju – skomentował Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP.

Grono ekspertów ZPP, którzy przygotowali publikację, uważa, że trwająca globalna rywalizacja związana z wdrożeniem 5G związana jest z namacalnymi korzyściami nowej technologii. Przewiduje się, że 5G przyniesie nawet 63 miliardy złotych wzrostu PKB Polski w ciągu 8 lat, czy też stworzenie 2 milionów miejsc pracy w Unii Europejskiej.

Źródło: telepolis.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos