5G ma większy kwartalny przyrost subskrypcji niż LTE

5G ma większy kwartalny przyrost subskrypcji niż LTE

Adaptacja technologii 5G przebiega w zawrotnym tempie. Firma Ericsson opublikowała najnowszy raport, z którego wynika, że liczba kwartalnych subskrypcji użytkowników 5G na świecie przerosła w tym samym okresie liczbę użytkowników LTE. W sumie, z usług 5G korzysta na świecie nawet 380 milionów osób.

–  5G jest na dobrej drodze, by stać się najszybciej przyjętą generacją technologii mobilnej w historii. Liczba abonentów rośnie w tempie około miliona dziennie i ta dynamika stopniowo się zwiększa. W pierwszym kwartale zanotowaliśmy 70 mln nowych abonamentów 5G. Wiele wskazuje na to, że to tempo rozwoju utrzyma się i do końca roku 5G będzie już użytkowane przez ponad pół miliarda ludzi na świecie – skomentował Marcin Sugak, ekspert firmy Ericsson.

Zmianie uległy szacunki osiągnięcia istotnego z punktu widzenia statystyki progu 1 miliarda użytkowników 5G. Zgodnie z aktualnymi wyliczeniami ma to nastąpić o dwa lata szybciej w porównaniu do analogicznej sytuacji z technologią 4G LTE.

W ostatnim kwartale (II kwartał 2021) wzrost liczby nowych abonamentów usług mobilnych wyniósł 50 milionów. Dało to w sumie aż 8,1 miliarda abonamentów. W ślad za tymi danymi idzie także wzrost ilości przesyłanych danych. W porównaniu do zeszłego roku ta wartość podniosła się o 44% i osiągnęła poziom 72 EB/miesięcznie.
Źródło: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos