Search

5G zbawieniem dla Europy? Operator Orange twierdzi, że rozwiąże problem zużycia energii!

5G zbawieniem dla Europy? Operator Orange twierdzi, że rozwiąże problem zużycia energii!

Operator Orange z Europy zapowiada zwiększenie wysiłków na rzecz ograniczenia zużycia energii poprzez wdrażanie sieci 5G. Orange twierdzi, że ma na celu zmniejszenie obciążenia sieci energetycznych w Europie i robi to poprzez wdrożenie „najnowszej generacji sprzętu, w szczególności 5G”, które według niego może oszczędzać energię. 

Jest to część dążenia firmy do osiągnięcia „zerowej emisji dwutlenku węgla” (istnieje kilka wariantów tego terminu) do roku 2040, a dowiadujemy się, że ponieważ IT i sieci stanowią 85% zapotrzebowania na energię firmy (pozostałe 15% stanowią budynki, sklepy i pojazdy) osiągnięcie tego statusu kluczem jest efektywność energetyczna w sieciach. Firma twierdzi, że wdrożenie 5G jest kluczowym filarem tego celu, „który obejmuje innowacyjne funkcje optymalizacji energetycznej” oraz jej ostatni program Green ITN przyczynił się do oszczędności w zużyciu energii ostatnio dzięki optymalizacji w IT i sieci oraz bardziej efektywnym centrum danych. 

Firma zawarła również umowy współdzielenia sieci komórkowej między operatorami w Belgii, Polsce i Hiszpanii, co zaowocowało oszczędnościami energii odpowiadającymi 19% całkowitego zużycia IT i sieci w Europie w latach 2019-2022. Ponadto Orange obniżył minimalną temperatury otoczenia w swoich biurach i zobowiązał się do wcześniejszego wyłączania świateł w witrynach sklepowych. Firma twierdzi, że wysiłki te doprowadziły do 30% redukcji zużycia energii elektrycznej.

Źródło: Telcoms.com

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos