Android traci popularność na rzecz iOS

Android traci popularność na rzecz iOS

Dla Google to nie lada orzech do zgryzienia. Ostatnie wyniki pokazują, że Android wyraźnie traci udziały na globalnym rynku dostawców mobilnych systemów operacyjnych. Zyskuje natomiast odwieczny rywal – Apple i ich system iOS.

Android od wielu lat jest numerem 1 na świecie, jeżeli chodzi o popularność platformy wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Jest to związane głównie z tym, że Android obsługuje urządzenia znajdujące się w różnych przedziałach cenowych. Z kolei iOS zarezerwowany jest dla urządzeń Apple’a, które pozycjonowane są dla grupy docelowej gotowej wydać zdecydowanie więcej i oczekującej produktów z najwyższej półki.

Chociaż diametralna zmiana nie jest możliwa, to zauważalny jest trend spadkowy po stronie firmy z Mountain View. W lipcu 2018 do Androida należało prawie 78% globalnego rynku mobilnych systemów operacyjnych. W styczniu 2022 było to już “jedynie” 69,74%. Dziecko Steve’a Jobsa, system iOS, w analogicznym okresie odnotował wzrost udziału w rynku o 6 punktów procentowych (z 19,4% do 25,49%). Zyskały również niszowe systemy operacyjne.

Przy okazji, StockApps podzielił się danymi, które pokazują, że Androidowe są głównie biedniejsze regiony świata. Udział procentowy Androida jest najwyższy w Afryce (84%) i Ameryce Południowej (90%).

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos