Aplikacja zaparkuje za Ciebie!

Aplikacja zaparkuje za Ciebie!

Każdego dnia zmotoryzowane osoby stają w obliczu parkowania. Dla niektórych jest to ot, zwykła codzienna czynność, ale wiele osób traktuje to jako prawdziwe wyzwanie, które wywołuje niepotrzebny stres. Zarówno o swoje auto, jak i pojazdy stojący obok.

A gdyby tak ktoś zaparkował za nas? Na myśli nie mamy elegancko ubranego pana odbierającego nasze kluczyki w białych rękawiczkach, zaś aplikację dostępna w naszym smartfonie. A wszystko to będzie możliwe w stuttgarckim Muzeum Mercedes-Benz, które już niedługo uruchomi w pełni zautomatyzowany parking, dzięki technologii opracowanej przez wieloletnie badania Daimler i przedsiębiorstwa Bosch.

Władze zgodziły się na uruchomienie tego projektu, co pozytywnie rzutuje na przyszłość zautomatyzowanych parkingów. Auta poruszać się tam będą z prędkością 5 km/h, kierowca będzie musiał uruchomić aplikację, a jego auto samodzielnie odnajdzie najbliższe miejsce parkingowe. W momencie gdy skończymy podziwiać uroki muzeum wystarczy, iż „przywołamy”  swoje auto, które do nas podjedzie w wyznaczonym miejscu. Bez szukania, kręcenia i zmieniania miejsca oraz wielogodzinnych poszukiwań auta. Na razie jest to jedynie projekt dostępny w muzeum, ale miejmy nadzieję, ze będzie to standard przyszłości.

Źródło: https://antyweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos