Apple wprowadza szyfrowanie iCloud dla pełnych kopii zapasowych, zdjęć i notatek – FBI oburzone

Apple wprowadza szyfrowanie iCloud dla pełnych kopii zapasowych, zdjęć i notatek – FBI oburzone

Apple ogłosił, że pozwoli użytkownikom na szyfrowanie dalszych danych iCloud na swoich serwerach, w tym zdjęć, notatek i pełnych kopii zapasowych, funkcja o nazwie Advanced Data Protection. Uniemożliwi to Apple wgląd w zawartość niektórych najbardziej wrażliwych danych przechowywanych na jego serwerach i uniemożliwi firmie dostarczanie zaszyfrowanych kopii zapasowych danych organom ścigania. 

Podczas gdy Apple wcześniej szyfrowało wiele danych, które przechowuje na serwerach, kopie zapasowe całych urządzeń, w tym wiadomości tekstowe i kontakty, nie były szyfrowane od końca do końca, a Apple miał dostęp do zawartości kopii zapasowych. Posunięcie to jest konsekwencją krytyki ze strony zwolenników bezpieczeństwa, że niezaszyfrowane kopie zapasowe iCloud były słabym punktem w polityce prywatności Apple. Ponadto zawartość danych użytkownika nie zostanie ujawniona, jeśli serwery Apple zostaną kiedykolwiek naruszone. 

Posunięcie to zostało skrytykowane przez FBI, które stwierdziło, że „utrudniłoby” to służbom „ochronę narodu amerykańskiego przed czynami przestępczymi”.

Źródło: CNBC

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos