Search

Co nas czeka w Android 12?

Co nas czeka w Android 12?

Nowa wersja systemu operacyjnego Android miała swoją prapremierę tradycyjnie podczas konferencji Google I/O. Co nowego dowiedzieliśmy się po 12 wersji systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych stworzonego przez Google? Odświeżony ma zostać design, a także funkcjonalności związane z widgetami.

Widgety dostępne na systemie Android 12 mają być ujednolicone pod kątem wyglądu. Funkcjonalnie widgety stanowią dużą zaletę systemu Android, jednak po wprowadzeniu identycznego rozwiązania przez Apple, okazało się, że ich różnorodny design przeszkadza użytkownikom. Specjaliści Google postanowili temu zaradzić i już wkrótce udostępnione mają zostać wzorcowe frameworki pozwalające na zachowanie czytelności i spójności wyglądu widgetów.

Nowością ma być także zmuszenie do zaokrąglania rogów. Twórcy Android 12 wspomnieli także o nowym, wygodniejszym sposobie użytkowania innych niż Play sklepów z aplikacjami. To jednak nie koniec aktualizacja, a kolejne informacje mają zostać przekazane opinii publicznej już niebawem.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos