Co Polacy kupują w sieci?

Co Polacy kupują w sieci?

Uwielbiamy kupować online. To wygodne, łatwe i szybkie. Mamy przecież możliwość przeglądania wielu ofert bez wychodzenia z domu czy chodzenia po zatłoczonych galeriach handlowych. Można zamówić praktycznie wszystko – elektronikę, ubrania, kosmetyki czy narzędzia. Popularność e-zakupów potwierdzić może m.in. rosnąca liczba kurierów czy dostępnych paczkomatów, które można spotkać na każdym rogu. Identyczne obserwacje zawiera również raport Gemius. Ukazuje on co Polacy najchętniej kupują w sieci w roku 2019. Zanim zdradzimy top wszystkich zakupów, zwróćmy uwagę na coś co interesuje nas najbardziej, czyli na technologię mobilną.

Ankietowani przyznają, że w ciągu 6 miesięcy ich średnie wydatki na urządzenia mobilne wyniosły 605 zł. Najwięcej na smartfony wydają osoby oceniający pozytywnie swoją sytuację materialną oraz te najmłodsze – 731 zł. Osoby młode (15-24) do swoich zakupów wykorzystują smartfony aż w 85 % przypadków. W trochę starszej grupie (25-34) 70 %, zaś seniorzy już zdecydowanie mniej –  33 % badanych.

Warto zwrócić uwagę również na to, co nie podobało się ankietowanym- czyli o problemach występujących podczas zakupów przez smartfon. Aż 84 % ankietowanych przyznaje, że nie jest to idealny proces. 2/3 badanych skarży się na niewygodne formularz lub słabą responsywność strony do urządzenia mobilnego, przez co ciężko szybko i sprawnie dokonać zakupu. Młodsze osoby, do 24. roku życia zauważyły problem braku aplikacji mobilnej czy ciężkość w płatnościach a osoby powyżej 50. roku życia zbyt małe literki.

Jednak to nie świat technologii wygrywa u statystycznego Polaka. Zwycięzcami zakupów online są zdecydowanie ubrania i akcesoria. Zgodnie z wynikami badań to mężczyźni chętniej kupują online – średnio wydają 345 zł, zaś kobiety wydają średnio 203 zł. Płeć piękna od zawsze upatrywała więcej w radości w polowaniu na okazje w galeriach. Okazuję się, że najwięcej wydają osoby w wieku od 23 do 34 lat (465 zł) oraz te osoby, które są zadowolone ze swoich zarobków (324 zł) i osoby ze średnim wykształceniem (359 zł) .

Coraz częściej kupujemy przez internet także leki – średnia wydatków to 107 zł, aczkolwiek ankietowani przyznają, że coraz bardziej przekonują się do leków zamawiany w sieci. Fani sprzętów, a raczej osoby, które w ciągu ostatnich pół roku wydawali na sprzęt RTV/AGD średnio 951 zł.

Raport do pobrania tu: https://www.gemius.pl/e-commerce-aktualnosci/ile-polscy-internauci-wydaja-na-zakupy-raport-e-commerce-w-polsce-2019.html

Źródło: https://gomobi.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos