Cyfrowy pomocnik za kilka dolarów

Cyfrowy pomocnik za kilka dolarów

Niejeden fan komiksów i filmów Marvela darzy wielką sympatią Iron Mana. Tony Stark, komiksowy bohater, to miliarder oraz naukowiec, który zakładając czerwono-złotą zbroję nie lęka się przed narażaniem własnego życia w obronie ludzi przez złem. Nie sposób nie zauważyć pomocnika, dzięki któremu Stark wychodzi z potyczek obroną ręką. Mowa tu o Jarvisie. Udziela rad, wykonuje polecania,  naprawia zbroję i steruje domem. A gdyby tak każdy z nas miał własnego, cyfrowego pomocnika i to w cenie kilkunastu dolarów?

Właściwie jest to możliwe, a  za wszystkim stoi zespół firmy Turbo Trade z Polski i ich mobilna aplikacji Vision, która wykorzystując sztuczną inteligencję steruje urządzeniami w domu. Co potrafi Vision? Oprócz „standardowego” sterowania światłem i urządzeniami smart ma możliwość dyskutowania z użytkownikiem. Ma to być odpowiedź na poczucie samotności oraz stworzenie cyfrowego kompana. Dodatkowo Vision ma zadbać o osoby starsze wprowadzając opcję wezwania pomocy w kryzysowej sytuacji. Cyfrowy przyjaciel ma możliwość parowania urządzeń, gratką dla fanów gotowania będzie między innymi dostęp do przepisów, pomoc w liczeniu i codziennych czynnościach.

Nabycie Visiona możliwe jest na trwającej kampanii crowdfundingowej w serwisie Indiegogo. Cyfrowemu pomocnikowi można nadać wybrane przez siebie imię, więc czy Jarvis stanie się najpopularniejszym? Kto nie chciałby poczuć się jak superbohater?

Źródło: https://gomobi.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos