Czy nadal używamy SMS-ów?

Czy nadal używamy SMS-ów?

Czy SMS to oldschoolowy kanał komunikacji? Wiele osób może tak pomyśleć, ale najnowszy raport “Komunikacja SMS w Polsce” może zmienić nasze wyobrażenia o tym zjawisku.

Okazuję się, że aż 94% respondentów przyznała, że w dalszym ciągu używa tej formy komunikacji. Z tego blisko dwie trzecie robi to codziennie, a co czwarty ankietowany kilka razy w tygodniu. Do głównych atutów wskazywanych przez uczestników badania należy szybkość komunikacji (50,5% osób wskazało tę odpowiedź) oraz niski koszt (48,6%). Niewiele mniej osób twierdzi,że jest to niezawodny sposób na dotarcie z informacją do odpowiednich osób (42% badanych).

Wydaję się, że SMSy zmieniły też swoją rolę w dzisiejszym świecie. Coraz częściej jest to dla nas wygodna forma nie tyle komunikacji z najbliższymi, co otrzymywania informacji od przedsiębiorstw i instytucji państwowych. 70% respondentów stwierdziło, że wybiera tę drogę powiadomienia o m.in. statusie przesyłki, niezapłaconej fakturze, umówionej wizycie czy zbliżającej się utracie ważności dowodu osobistego.

Nic dziwnego, że organizacje rządowe korzystają z tej formy kontaktu z obywatelami. Wszyscy powinniśmy świetnie kojarzyć alerty wysyłane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w przypadku zbliżających się niebezpiecznych warunków atmosferycznych.

Zaskakiwać może duży wzrost w przypadku deklaracji o otrzymywanie SMSów z ofertą handlową lub informacjami o promocjach czy rabatach. W zeszłym roku takich deklaracji złożono 69%, w tym ten odsetek wzrósł do 87,1%. Co więcej, w 83% przypadkach stwierdzono, że jest to skuteczna forma marketingu.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos