Search

Czy Xiaomi szpieguje swoich użytkowników?

Czy Xiaomi szpieguje swoich użytkowników?

Administracja Białego Domu przestrzega i aktywnie walczy z Huawei, które uważa za zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i sojuszników. Tymczasem magazyn Forbes donosi, że dużo bardziej podejrzana jest inna chińska marka – Xiaomi.

Według redaktora Gabriel Cirlig, producent Xiaomi zbiera niemal wszystkie dane na temat użytkownika. Lista zarzutów jest długa – chodzi m.in. o: listę połączeń, odwiedzanych stron, otwieranych folderów, zmienianych ustawień, słuchaną muzykę czy zrzuty ekranu.

Co ciekawe, dane są zbierane w trybie incognito, a także przy korzystaniu z przegladarki DuckDuckGO. Problem ma dotyczyć m.in. takich modeli urządzeń jak Redmi Note 8, Xiaomi Mi 10, Redmi K20 i Xiaomi Mi Mix 3.

Redakcja Telepolis.pl otrzymała w tej sprawie niniejszą informację od biura prasowego Xiaomi:


Xiaomi jest zaniepokojone tym co przeczytało w artykule opublikowanym przez Forbes. Firma uważa, że została źle zrozumiana w związku z tym, co przekazała odnośnie zasad związanych z polityką prywatności danych. Prywatność i bezpieczeństwo internetowe naszych użytkowników są najwyższym priorytetem w Xiaomi. Jesteśmy przekonani, że ściśle przestrzegamy i stosujemy się do lokalnych przepisów i regulacji. Jesteśmy w kontakcie z Forbes, by wyjaśnić tę niefortunną, błędną interpretację.

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos