E-dowód osobisty będzie miał nowe zastosowania

E-dowód osobisty będzie miał nowe zastosowania

Kto posiada nową wersję dokumentu, ten wie, że e-dowód ma pewne ograniczenia. Jest to jeszcze początek drogi cyfryzacji, ale wkrótce powinno się to zmienić.

Obecnie w głównej mierze pomaga on w bezproblemowym przejściu przez elektroniczne bramki graniczne na lotniskach, a także korzystać z podpisywania dokumentów elektronicznie. 

Media ogłosiły jednak, że wkrótce dostępna ma być aplikacja mobilna, która w znaczący sposób rozszerzy możliwości e-dowodu osobistego. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji i Centralnym Ośrodkiem Informatyki przygotowują aplikację mobilną, która ma umożliwić potwierdzanie tożsamości online poprzez przyłożenie elektronicznego dokumentu do urządzenia mobilnego z modułem NFC.

Resort cyfryzacji poinformował, że na wdrożenie nie trzeba będzie długo czekać. Termin wdrożenia aplikacji jest uzależniony od pozytywnego przeprowadzenia pełnego cyklu testów funkcjonalnych, wydajnościowych i bezpieczeństwa. Zakładamy, że aplikacja zostanie udostępniona na początku maja – uściśliło Ministerstwo Cyfryzacji w komunikacie.

Źródło: Tabletowo.pl / Ministerstwo Cyfryzacji

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos