Facebook nie wie dokąd trafiają dane użytkowników platformy?

Facebook nie wie dokąd trafiają dane użytkowników platformy?

O tym, że Facebook ma problemy z zadbaniem o prywatność swoich użytkowników wiemy nie od dziś. W ostatnim czasie pojawiły się jednak nowe poszlaki, które ujawniają kolejne problemy dotyczące przetwarzania i wykorzystywania danych użytkowników.

Można powiedzieć, że zbieranie i przetwarzanie danych osobowych to dla Facebooka filar działalności biznesowej. Chodzi tu o umożliwienie reklamodawcom dokładnego targetowania swoich grup docelowych. 

Organizacja Motherboard ujawniła ostatnio wewnętrzny raport, który pokazuje, że odpowiedzialność za dane osobowe nie jest traktowana jako jeden z najwyższych priorytetów. Jednym z głównych punktów dokumentu jest fakt, że Facebook ma problem z identyfikacją miejsca, gdzie trafiają zbierane dane i celu w jakim są przetwarzane. Jest to efekt zastosowania otwartych systemów, co utrudnia śledzenie kluczowych przepływów danych.

Raport został sporządzony przez inżynierów ds. Prywatności w zespole reklam i produktów biznesowych Facebooka. Głównym przesłaniem jest konieczność wprowadzenia fundamentalnych zmian, by naprawić większość problematycznych praktyk.

Sprawa jest o tyle poważna, że w ostatnich latach zaostrzono na terenie Unii Europejskiej zasady ochrony danych osobowych, a ujawnione fakty mogą być pretekstem dla regulatorów krajowych do zajęcia się tą sprawą i zbadania jej pod lupą.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos