Facebook zmieni sposób wyświetlania informacji w aktualnościach

Facebook zmieni sposób wyświetlania informacji w aktualnościach

Facebook dla bardzo wielu osób stał się prawdziwym centrum informacji. Wielu użytkowników czerpie z niego wiadomości na temat aktualnych wydarzeń, a także kształtuje poglądy na podstawie wyświetlanych materiałów publicystycznych. Powszechnie znany jest problem budowania tzw. baniek informacyjnych, co utrudnia pozyskiwanie obiektywnych informacji, a także przyczynia się do rozwoju fake newsów. Aby temu zaradzić, Facebook pracuje nad nowym sposobem wyświetlania wiadomości na tablicach swoich użytkowników.

Zmianie ulegnie pozycjonowanie postów w aktualnościach. Nowe algorytmy mają nadać wyższy priorytet oryginalnym raportom na temat rozwijającej się historii lub tematu. Na początku działanie tej funkcji będzie ograniczone jedynie do języka angielskiego, ale wraz z udoskonalaniem algorytmów będzie przenoszona na inne wersje językowe.

Gigant społecznościowy ostrzega także, że obniżeniem pozycji wyświetlania w aktualizacji karani będą ci wydawcy, którzy nie zamieszczą transparentnych informacji na temat redakcji. Artykuły sprawdzane będą pod kątem autorów – czy zostali oni wymienieni z imienia i nazwiska. Ma to powstrzymać treści click-baitowe oraz farmy reklam.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos