Fałszywa aplikacja mObywatel – zachowajcie czujność!

Fałszywa aplikacja mObywatel – zachowajcie czujność!

Cyberprzestępcy na każdym kroku wypatrują okazji, by wyłudzić dane oraz pieniądze od nieuważnych użytkowników Internetu. Tym razem na ich celowniku znalazła się aplikacja mObywatel. Aplikacja mobilna przygotowana przez administrację państwową cieszy się rosnącą popularnością. Złoczyńcy postanowili rozsyłać SMS, które informują o konieczności instalacji aplikacji mObywatel. Kliknięcie w podany w treści link kończy się tragicznie.

Hakerzy podrobili całą stronę umożliwiającą pobranie aplikacji. Wygląda niemal identycznie, co jej oryginał w oficjalnym sklepie Google Play.

W przypadku, gdy zainstalowaliśmy fałszywą aplikację mObywatel, nasze urządzenie zostało zainfekowane złośliwym oprogramowaniem typu Alien. Ma ono możliwość wykradzenia danych do logowania do bankowości internetowej, serwisów społecznościowych, poczty email oraz innych danych wrażliwych przechowywanych przez urządzenie mobilne.

Specjaliści twierdzą, że sprawą zajęły się już odpowiednie organy i zagrożenie powinno być zminimalizowane. Warto jednak przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa i pod żadnym pozorem nie instalować aplikacji z nieznanych źródeł.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos