Federalna Komisja Handlu bierze pod lupę Facebooka

Federalna Komisja Handlu bierze pod lupę Facebooka

Zastanawialiście się może kiedy po raz ostatni przy okazji poznania nowej osoby poprosiliście ją o numer telefonu?

Obecnie, zdecydowanie częściej, gdy chcemy wymienić się z kimś kontaktem wybieramy zaproszenie do kontaktów przez platformę Facebook. To pomaga w dalszym zacieśnianiu znajomości. Dzięki temu możemy zobaczyć nasze „podobieństwa” z daną osobą – wspólnych znajomych, zainteresowania, czy często odwiedzane miejsca. Facebooka ma praktycznie każdy, a jego rola z dnia na dzień się zwiększa.

Z jednej strony wszystko wydaje się być ok – serwis się rozwija i przybywają nowi użytkownicy. Z drugiej strony, w świetle wydarzeń z ostatnich miesięcy i bardzo głośnych afer dotyczących prywatności i wykorzystywania danych osobowych użytkowników, kierunki rozwoju platformy wzbudziły podejrzenia amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu.

Komisja po przyjrzeniu się całej sytuacji postanowiła rozpocząć dochodzenie antymonopolowe. Wyniki śledztwa powinniśmy poznać niedługo. Sam Facebook nie dementuje informacji o przeprowadzanym badaniu. Co więcej, wkrótce zapłaci grzywnę 5 miliardów dolarów za niebezpieczne praktyki firmy dotyczące ochrony prywatności użytkowników.

To ciężki czas firmy stworzonej przez Marka Zuckerberga. Jedynym pocieszeniem może być chyba to, że nie tylko Facebook został wzięty pod lupę władz Stanów Zjednoczonych. Dochodzenie czeka również innych gigantów – Google i Amazon.

Źródło: https://dailyweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos