Gdzie jest najtańszy Internet na świecie?

Gdzie jest najtańszy Internet na świecie?

Świat stoi przed nami otworem! Mamy niebywałą szansę do podróżowania – tanie loty czy praca zdalna, która pozwala bez obaw podróżować po całym świecie. Aby w obu aspektach być spełnionym potrzeba nam Internetu – uniwersalnego łącza ze światem, które pomaga przy nieznajomości języka, wypełnieniu obowiązków czy w momencie zgubienia się w obecnym mieście.

Bardzo ważna jest dla nas nie tylko jakość, ale również cena usług. Strona Cable przy pomocy firm BVA BDRC przygotowały światowe zestawienie krajów od najtańszego do najdroższego Internetu.

W pierwszej dziesiątce państw z najtańszym Internetem znalazły się:

1. Ukraina
2. Sri Lanka
3. Iran
4. Rosja
5. Białoruś
6. Mołdawia
7. Syria
8. Izrael
9. Egipt
10. Rumunia

Średnia cena internetu na świecie wynosi 72,92 dolarów. Najtańszy internet znajdziemy na Ukrainie (5 dolarów). Co ciekawe, to własnie Ukraina zajmowała ostatnie miejsca w rankingu RFBENCHMARK dotyczącego szybkości i jakości usług Internetu mobilnego w Europie. Najdrożej za łącze zapłacimy w  Mauretanii – aż  768,16 dolarów!

Polskę znajdziemy na 17. pozycji, z ceną 18,27 dolarów (w 2017 Polska była na 13 miejscu w rankingu). Potwierdza to fakt, iż według rankingu najtańszy Internet znajdziemy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Kraje zachodnie Starego Kontynentu również kwalifikują się do miejsc z tanim internetem, między innymi Włochy (29,48 dolarów) oraz Niemcy (36,68 dolarów).  Jeżeli chodzi o Azję to najkorzystniej surfować po internecie w Sri Lance. Co nikogo z pewnością nie zdziwi, lepiej korzystać z internetu w Meksyku (33,32 dolarów) niż w Stanach Zjednoczonych (67,69 dolarów).

Najdroższy internet to wspominana wyżej Mauretania, Papua-Nowa Gwinea (571,67 dolarów), Namibia (383,83 dolarów), Laos (239,25 dolarów) i Paragwaj (210,83 dolarów).

Źródło: https://www.atlasandboots.com/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos