Google ma pomysł na problem fragmentacji systemu Android?

Google ma pomysł na problem fragmentacji systemu Android?

Od wielu lat Google boryka się z dużym problemem jakim jest fragmentacja systemu operacyjnego Android. Jest on zbliżony do Linuksa, aczkolwiek ma pewne zasadnicze różnice. Jądro systemu jest wielokrotnie modyfikowane, co powoduje, że użytkownicy końcowi korzystają z wielu, często bardzo różnorodnych wersji. To sprawia, że zarządzanie systemem i rozwój oprogramowania jest coraz trudniejsze i kosztowniejsze.

Specjaliści planują poradzić sobie z tym problemem za sprawą zbliżenia jądra Androida do jądra Linuksa, a także pracę nad tym, by modyfikacje kernela nie wpłynęły zbytnio na różnice w kodach źródłowych.

Ten cel ma zostać osiągnięty zastosowaniu Generic Kernel Image (GKI). Spowoduje to rozwidlenie oryginalnego jądra Linuksa wyłącznie raz, by dostosować go do potrzeb Androida. Z kolei kolejni producenci oraz developerzy oprogramowania mają dokonywać zmian poprzez moduły wtyczek.

Ma to wpłynąć istotnie na znaczące ujednolicenie systemu oraz umozliwić szybszą i łatwiejszą aktualizację.

Zapowiadane zmiany zostaną wdrożone na bazie długotrwałego procesu, który pozwoli uzyskać stabilność i bezpieczeństwo. Obecnie szacuje się, że projekt rozpocznie się w 2023 roku.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos