Google udostępnia technologię, która wyeliminuje SMS?

Google udostępnia technologię, która wyeliminuje SMS?

Wiadomości SMS były kiedyś jedną z podstawowych form komunikacji. Dzisiaj z reguły służą za nośnik reklamowy, bądź jeden z kanałów autoryzacji logowania do różnych usług. Technologia RCS (Rich Communication Services) wprowadzana przez Google wkrótce może raz na zawsze zająć miejsce wiadomości tekstowych. Technologia zwana przez wielu “SMS 2.0” jest już dostępna także w Polsce.

Od momentu rozpowszechnienia się komunikatorów mobilnych typu Messenger czy WhatsApp popularność SMSów drastycznie spada. Nie pomagają nawet ultra tanie (a właściwie bezpłatne) oferty pakietów SMS oferowane przez operatorów komórkowych. Okazuje się, że komunikatory wygrywają różnorodnością komunikatów, które można przekazywać na zewnątrz. W przeciwieństwie do tradycyjnych wiadomości SMS, użytkownicy mobilnych aplikacji mogą z łatwością wysłać zdjęcia, gify czy wiadomości z filtrami korzystającymi z dobrodziejstw AR.

Z technologii RCS już pod koniec roku mogli korzystać użytkownicy w USA. Teraz do tego grona dołączyli także Polacy. 

Aby rozpocząć przygodę z RCS należy skonfigurować ją w aplikacji Wiadomości Google. Wystarczy jedynie zgodzić się na warunki korzystania z aplikacji oraz wpisać własny numer telefonu. W “bebechach” RCS można natomiast pogrzebać w ustawieniach. Znajdziecie je w zakładce “Funkcji czatu”.

Technologia RCS przesyła wiadomości użytkowników za pomocą łącza internetowego. W przypadku, gdy będzie to niemożliwe użytkownik zostanie poinformowany o wysyłce SMS lub MMS.

Zaletą RCS ma być wysyłanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz tworzenie rozmów grupowych.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos