Google zobowiązał się do stosowania przepisów panujących w UE

Google zobowiązał się do stosowania przepisów panujących w UE

Google zobowiązał się dostosować do przepisów obowiązujących na terenie Unii Europejskiej i zapewnić konsumentom jaśniejsze i dokładniejsze informacje. Gigant wprowadzi oczekiwane zmiany w kilku usługach, w tym w Google Store, Sklepie Play, Hotele i Loty. W przypadku Google Store i Sklepu Play przed zawarciem umowy będzie przedstawiał jasne informacje na temat kosztów dostawy, prawa odstąpienia od umowy oraz dostępności opcji naprawy lub wymiany. W Sklepie Play firma ma również wyjaśniać użytkownikom, jak przeglądać różne krajowe wersje sklepu, a także umożliwić korzystanie z metod płatności dowolnego kraju Unii Europejskiej.

W przypadku Hoteli i Lotów Google musi w przejrzysty sposób informować, czy klienci zawierają umowę bezpośrednio z firmą, czy jest ona tylko pośrednikiem. Ponadto musi wyjaśnić cenę stosowaną jako punkt odniesienia dla zniżek ogłaszanych na platformie. Firma musi też zwrócić uwagę użytkowników, że recenzje w usłudze dot. hoteli nie są weryfikowane i musi zgodzić się na takie same zobowiązania w zakresie przejrzystości jak inne duże platformy oferujące zakwaterowanie.

Google musi również ograniczyć swoje uprawnienia do wprowadzania jednostronnych zmian dotyczących zamówień, jeśli chodzi o cenę i anulowanie zamówienia. Ponadto musi założyć adres e-mail, z którego korzystać będą mogły organy ochrony konsumentów na potrzeby zgłaszania nielegalnych treści i domagania się ich szybkiego usunięcia.

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos