Gotowi na Roam the Globe z nową usługą Internetu satelitarnego Starlink?

Gotowi na Roam the Globe z nową usługą Internetu satelitarnego Starlink?

Starlink, satelitarna usługa internetowa dostarczana przez SpaceX Elona Muska, wzbudza wiele dyskusji w branży telekomunikacyjnej, odkąd po raz pierwszy zaprezentowała swój potencjał w 2018 roku. Celem inicjatywy jest dostarczenie szybkiego i dobrej jakości internetu do odległych obszarów naszej planety, które nie są objęte zasięgiem tradycyjnych dostawców usług internetowych. Starlink szybko rozszerzył swój obszar zasięgu i diametralnie zwiększył swoją bazę klientów.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że Starlink przygotowuje się do uruchomienia nowej usługi, która może przenieść jego obszar zasięgu na zupełnie nowy poziom: globalny roaming. Według doniesień, Starlink rozsyła e-maile do potencjalnych klientów, zapraszając ich do wypróbowania swojej nowej usługi, która pozwoliłaby użytkownikom Starlink połączyć się z internetem z niemal każdego miejsca na świecie.

W e-mail zawarta ma być obietnica dotycząca usługi Starlink oferującej szybkie połączenie charakteryzujące się niskim opóźnieniem. Wygląda jednak na to, że firma stara się także zabezpieczyć i przyznaje, że mogą wystąpić krótkie okresy słabej łączności lub brak połączenia w ogóle. Jednak Starlink zapewnia, że poziom dostarczanych usług telekomunikacyjnych z czasem ulegnie znacznej poprawie.

Informacje, który wyciekły do mediów sugerują,  że usługa będzie kosztować 200 dolarów miesięcznie, oprócz opłaty 599 dolarów za zestaw Starlink. Warto zauważyć, że e-mail zawiera również odniesienie do bycia „odpowiedzialnym za działanie jako importer rejestru dla zestawu Starlink”, co może wskazywać, że istnieją przeszkody regulacyjne, które Starlink będzie musiał pokonać w różnych częściach świata.

Pomimo swojego nieoficjalnego charakteru, wiadomość o globalnej usłudze roamingowej Starlink już wywołała wiele szumu w branży. Wielu ekspertów postrzega ten ruch jako duży krok naprzód dla firmy Starlink, która już wcześniej zakłócała tradycyjną branżę telekomunikacyjną za pomocą swoich satelitarnych usług internetowych.

Warto zauważyć, że Starlink nie jest jedyną firmą, która chce dostarczać satelitarne usługi internetowe do odległych obszarów. Amazon, na przykład, otrzymał niedawno zgodę od amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności na uruchomienie własnej konstelacji satelitów dostarczających szerokopasmowy internet.

Jednak wielu specjalistów uważa, że Starlink ma dobrą pozycję do objęcia pozycji lidera na rynku Internetu satelitarnego, dzięki swojej najnowocześniejszej technologii i wizji założyciela, Elona Muska.

Uruchomienie globalnej usługi roamingowej przez Starlink będzie prawdopodobnie kamieniem milowym dla firmy i całej branży telekomunikacyjnej. W miarę jak coraz więcej ludzi na całym świecie uzyskuje dostęp do szybkiego Internetu, możliwości innowacji i rozwoju będą nieograniczone. 

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos