Huawei wprowadza nowe aplikacje do swojego ekosystemu

Huawei wprowadza nowe aplikacje do swojego ekosystemu

Huawei to firma, która została wystawiona na bardzo mocną próbę podczas amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. W ciągu kilku miesięcy Huawei został niemal zmuszony do rozpoczęcia prac i ukończenia projektu własnego systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych. Ten projekt się udał, ale HMS (Huawei Mobile Services) wciąż pozostaje w cieniu GMS (Google Mobile Services). Chińska firma technologiczna nie składa broni w tej rywalizacji i wypuszcza na rynek oczekiwane aplikacje: Petal Maps oraz Huawei Docs. Zaktualizowana została także wyszukiwarka Petal Search.

Huawei Petal Maps

Huawei Petal Maps to odpowiedź na dominację Google Maps i próba stworzenia alternatywy dla użytkowników urządzeń mobilnych. Petal Maps w swoim arsenale funkcjonalności oferuje fanom Huawei m.in. nawigację w modelu 2D oraz 3D, sterowanie gestami (wyłącznie na smartfonach, które wspierają już tę innowację –  seria Mate 30 oraz Mate 40). Zadbano także o wygodny interfejs do dostosowaniu widoku nawigacji i swobodnego przemieszczania się po dostępnych mapach.

W tym momencie Petal Maps nie są jeszcze zlokalizowane w języku polskim. Trwają jednak prace nad przetłumaczeniem funkcjonalności na nasz ojczysty język.

Więcej informacji na temat Petal Maps znajduję się na portalu klienta Huawei.

Huawei Docs

Huawei Docs to próba stworzenia własnego pakietu biurowego dla ekosystemu Huawei. Do dyspozycji użytkowników oddano przeglądanie, tworzenie i edycję plików tekstowych, prezentacji multimedialnych oraz arkuszy kalkulacyjnych. 

Narzędzia usprawniające pracę projektową są zsynchronizowane z chmurą obliczeniową, co sprawia, że bez obaw możemy zdalnie współpracować z członkami zespołu rozproszonymi po całym świecie.

Petal Search

Wyszukiwarka zaimplementowana do urządzeń Huawei nie jest nową aplikacją i możliwe było korzystanie z tego narzędzia od dłuższego czasu. Początkowo Huawei Petal Search umożliwiała wyszukiwanie gier i aplikacji, które nie były dostępne z poziomu AppGallery.

W ostatnim czasie wyszukiwarka otrzymała dodatkowe możliwości, które sprawiły, że użytkownicy mogą uzyskać za jej pomocą błyskawicznie informacje dotyczące ponad 20 kategorii. W ich skład wchodzą m.in. aplikacje, wiadomości, filmy, zdjęcia, zakupy, loty, lokalny biznes i inne.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos