Ile pieniędzy potrzeba na zastąpienie Huawei w USA?

Ile pieniędzy potrzeba na zastąpienie Huawei w USA?

O zakazie handlowym nałożonym przez prezydenta Trumpa na chińskie przedsiębiorstwo można mówić wiele. Wszystko rozpoczęło się w maju, aby początkowo odroczyć czas wyroku. Następnie było wiele pogłosek, że zakaz nie wejdzie w życie. Ostatecznie jednak nie znalazło się miejsce dla chińskiego przedsiębiorstwa w USA. Głównym zarzutem są zidentyfikowane nielegalne praktyki w postaci szpiegowania czy sprzętu rejestrującego i udostępniającego poufne dane.

Warto jednak zastanowić się nie nad samym Huawei i poniesionych przez firmę stratach, ale o tych przedsiębiorstwach, które przez wiele lat współpracowały z Daleko Wschodnim gigantem technologicznym.

Ile pieniędzy potrzeba na zastąpienie Huawei w USA? Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przemówił, a jego słowa mają postać liczby z wieloma zerami – polityk wycenił pomoc na miliard dolarów, by pomóc operatorom wymienić sprzęt Huawei i ostatecznie go zlikwidować z amerykańskiego rynku telekomów. Pieniądze trafią do operatorów niszowych oraz działających na terenach wiejskich.  Ma to pomóc w wyeliminowaniu niebezpiecznego sprzętu, który bez pomocy mógłby zostać przeoczony bądź co gorsza, zignorowany.

Źródło: https://www.telko.in/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos