Inflacja szaleje, ale wydatki na elektronikę coraz wyższe

Inflacja szaleje, ale wydatki na elektronikę coraz wyższe

Szokujące poziomy inflacji w Polsce to dla nas od kilkunastu miesięcy chleb powszedni. Każda wycieczka do sklepu to przykra niespodzianka w postaci wyższych cen i/lub mniejszych opakowań produktów. Czy taka sytuacja ekonomiczna ma jakieś odbicie w zachowaniach konsumentów w naszym kraju?

Otóż… tak! Choć nie do konca takie, jakich się spodziewaliśmy. Co prawda coraz częściej przysłowiowy Kowalski zagląda do portfela i zastanawia się kilka razy nad wydaniem konkretnej sumy pieniędzy, ale zgodnie z raportem Digital Consumer Trends 2022 na sprzęt elektroniczny wydajemy… coraz więcej i chętniej!

Jedynie 10% Polaków zastanawia się nad kupnem używanego lub zmodernizowanego urządzenia mobilnego. Pozostała część szuka nowych urządzeń prosto w salonach. Deloitte informuje, że 60% respondentów badania przyznało, że wkrótce ich wydatki na urządzenia elektroniczne (głównie wearables, słuchawki bezprzewodowe) będą dużo wyższe. Podobny trend zauważalny jest w przypadku usług telekominikacyjnych i tych opartych na modelu subskrypcji.

Czy to oznacza, że już zawsze bęziem ysięgać głónie po fabrycznie nowe smartfony i komputery? To przyzwyczajenie również powoli ulega zmianie. Podkreślają to eksperci:

Polacy są coraz bardziej świadomi ekologicznie. Trend jest zauważalny szczególnie w młodej grupie wiekowej, wśród Pokoleń Z i Y. Osoby te poszukują rozwiązań, które będą przyjazne dla planety – komentuje Ernest Skowroński, ekspert Digital Care.

Ważnym argumentem dotyczącym używanych urządzeń elektronicznych może być kwestia ceny. Modele poddane rewitalizacji są tańsze nawet o 30% niż ich odpowiedniki prosto ze sklepowych półek.

Źródło: Deloitte

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos