Search

Interaktywna mapa zasięgu i prędkości RFBenchmark przyspiesza!

Interaktywna mapa zasięgu i prędkości RFBenchmark przyspiesza!
download_scale

W związku z dynamicznym rozwojem technologii LTE oraz stopniowemu zwiększaniu się prędkości mobilnego Internetu dzięki agregacji pasm (ang. Carrier Aggregation) zaktualizowaliśmy skalę mapy interaktywnej.

Rozszerzeniu uległa skala mapy interaktywnej dotycząca pobierania danych. Zmiana dotyczy zarówno pomiarów aplikacją jak i pomiarów typu Drive Test. Skala została rozszerzona z 100 do 300 Mbps, aby w prawidłowy sposób wyświetlać pomiary wykonane w technologii LTE-Advanced. Dodatkowo został zmieniony rozkład prędkości na skali. Od dzisiaj prędkości wyświetlane są w przedziałach 0, 5, 15, 30, 50, 100, 300. Zwiększenie rozdzielczości skali pozwoliło na wierniejsze odwzorowanie zmierzonych prędkości na mapie interaktywnej. Sprawdźcie sami. Nie jest już tak „zielono” jak było do tej pory. Obecnie patrząc na mapę można od razu aproksymować jaka jest średnia prędkość Internetu w danym miejscu. Nowa skala widoczna poniżej.

Jeśli rozwój LTE CA nie jest wystarczającym powodem do aktualizacji skali dla testów pobierania, bo w Polsce nie ma więcej niż 100 Mbps (wykluczamy siedziby operatorów) to jest lepszy powód. Mianowicie jest miejsce na świecie gdzie LTE z CA osiąga średnie prędkości o jakich w Polsce możemy pomarzyć (przynajmniej na razie). Tym miejscem jest Tajwan.

Interaktywna mapa zasięgu i prędkości RFBenchmark przyspiesza!

Zestawiliśmy pomiary wykonane aplikacją mobilna RFBenchmark i… jeden z operatorów o nazwie FET (Far EasTone Telecomunications) zapewnia średnia prędkość w technologii 4G na ternie całego kraju dla transmisji w dół w okolicach 122 Mbps, a obecnie najszybszy operator w Polsce oferuje średnią prędkość ok. 24 Mbps. Pomiary na mapie znajdziecie pod linkiem tutaj. Jest to godny pozazdroszczenia wynik Tajwańskiego operatora. FET oficjalnie uruchomił CA w marcu 2016. Od czerwca 2016 razem z firmą Erricsson rozwijają technologię 5G. FET zaplanował, że razem z Ericssonem uruchomią pierwsze laboratorium 5G na Tajwanie w trzecim kwartale roku 2016. Miejsce gdzie powstanie laboratorium to park technologiczny T-Park w Taipei.

Pozostaje tylko czekać kiedy w Polsce będziemy mogli powiedzieć, że średnia prędkość Internetu mobilnego wynosi 100 Mbps 🙂

sales
Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos