Search

Jak internet światłowodowy wpływa na życie konsumentów?

Jak internet światłowodowy wpływa na życie konsumentów?

Lubimy szybszy internet – nie denerwujemy się gdy film długo się ładuje lub gdy prowadzona przez nas rozmowa wideo się zacina. Dlatego decydujemy się na zmianę naszego internetu na dostęp światłowodowy. Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził badanie, w którym sprawdzał rolę internetu w życiu osobistym i zawodowym z uwzględnieniem internetu światłowodowego.

Internet stacjonarny gości w domach ankietowanych ponad 9 lat (45 % ankietowanych). Choć nie jest to połowa, 76 % badanych deklaruje, iż chce mieć taki dostęp w przyszłości a 21 % badanych są gotowe za ten dostęp zapłacić. Wyniki UKE pokazują, że ponad dwie trzecie badanych osób (68 %) korzysta z internetu stacjonarnego przez minimum 3 godziny dziennie, 13 % badanych spędza przed monitorem ponad 7 godzin każdego dnia. Urządzenia, dzięki który mamy przyjemność spędzenia czasu w sieci to najczęściej urządzenia przenośne – 83 % wybiera laptopy, na drugim miejscu znajdziemy telefony komórkowe (78 %).

Wśród najczęściej wymienianych zmian po zmianie internetu na światłowodowy wymiany jest komfort w czasie oglądania filmów i seriali online, lepsza jakość rozmów wideo co wpływa na milsze spędzenie czasu w internecie.

Źródło: https://www.telko.in/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos