Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie UPC przez Play

Komisja Europejska zgodziła się na przejęcie UPC przez Play

Grupa iliad, która przejęła P4 Sp. z o.o. (operator sieci Play) pod koniec 2020 ma jeszcze większe plany dotyczące rynku polskiego. Kolejnym etapem miało być pozyskanie UPC Polska, a taki krok został wykonany już w lipcu 2021 roku. Do realizacji transakcji wymagana była jednak zgoda Komisji Europejskiej, która właśnie dzisiaj wydała pozytywną opinię w tej sprawie.

Od strony formalnej to spółka P4 (operator sieci Play) nabędzie UPC Polska. Wartość umowy między P4 Sp. z o.o., a Liberty Global wynosi 7 miliardów złotych.

Jean Marc Harion, Prezes Zarządu P4 Sp. z o.o., przekazał, że ambicją spółki jest zbudowanie silnego operatora konwergentnego w Polsce, który oferuje zarówno usługi mobilne, jak i stacjonarne.

Pozytywna decyzja Komisji Europejskiej daje zielone światło do sfinalizowania transakcji i stworzenia zupełnie nowej jakości dzięki połączeniu najlepszych usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. Koncentrujemy się na przygotowaniu integracji Play i UPC oraz bardzo cieszymy się na współpracę z zespołem UPC. Wkrótce wykorzystamy potencjał obu organizacji do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie silnego operatora konwergentnego w Polsce – powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu P4 Sp. z o.o.

Źródło: Tabletowo.pl 

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos