Koniec bezpłatnego dostępu do internetu w Radomiu – aukcja 5G kończy program dla mieszkańców

Koniec bezpłatnego dostępu do internetu w Radomiu – aukcja 5G kończy program dla mieszkańców

Radom, miasto w środkowej Polsce, od 2013 roku oferowało swoim mieszkańcom darmowy dostęp do internetu poprzez program „Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym”. Program ten polegał na bezpłatnym użyczeniu terminali abonenckich (anten zewnętrznych wraz z zasilaczem) osobom o szczególnych potrzebach związanych z dostępem do internetu.

Niestety, program ten musi zostać zakończony ze skutkiem natychmiastowym, ponieważ stacje bazowe dla bezpłatnego Internetu działają w zakresie 3,6-3,8 GHz, a więc w paśmie, które zostanie przeznaczone na świadczenie usług sieci 5G. Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował Gminę Miasta Radom, że nie ma możliwości wydania pozwoleń radiowych na używanie urządzeń nadawczo-odbiorczych pracujących w zakresie 3,6 GHz-3,8 GHz.

Dotychczasowi beneficjenci programu muszą zwrócić użyczone sprzęty do Wydziału Teleinformatycznego Urzędu Miejskiego w Radomiu, a usługa przestanie być świadczona od 1 stycznia 2023 roku. Osoby przyzwyczajone do bezpłatnego dostępu do internetu będą musiały poszukać sobie płatnej alternatywy.

Jest to smutna wiadomość dla mieszkańców Radomia, szczególnie teraz, kiedy dostęp do internetu jest ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej z powodu pandemii i rosnących potrzeb cyfrowych. Miejmy nadzieję, że inne miasta nie będą musiały podjąć podobnych działań i będą mogły kontynuować swoje programy darmowego dostępu do internetu.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos