Search

Koniec słoneczka i uśmiechu. Grupa Polsat Plus przedstawia nowe logo

Koniec słoneczka i uśmiechu. Grupa Polsat Plus przedstawia nowe logo

Kultowe słoneczko Polsatu i uśmiechnięty Plus – te dwa loga są dla wielu Polaków prawdziwymi symbolami przemian gospodarczych w latach 90. XX wieku i symbolem polskiego kapitalizmu. Sentymenty jednak trzeba odłożyć na bok. Ich miejsce zajmie nowy zespół firm telekomunikacyjnych i medialnych pod nazwą Grupa Polsat Plus. 

Czołowe marki znajdujące się w Grupie Polsat Plus – wspomniana stacja telewizyjna oraz operator komórkowy – zaprezentowały nową identyfikację wizualną. Jest ona bardzo minimalistyczna i nawiązuje do najważniejszych elementów tożsamości marki.

Specjaliści wskazują, że logo Plusa przypomina piłkę do siatkówki (którą ta sieć komórkowa wspiera od ponad 20 lat), a Polsat, już bez legendarnego słoneczka, to logo przypominające amerykański koncern AT&T.

Zaprezentowane nowe logotypy rozpoczynają ewolucyjne zmiany w portfolio marek Grupy oraz strategii ich komunikacji. Zmiana ta ma charakter stopniowy, jest zaplanowana i rozłożona w czasie na kilka etapów. O kolejnych krokach w tym zakresie będziemy informować na bieżąco – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Oprócz Polsatu i Plusa do portfolio grupy zaliczają się m.in. satelitarna platforma Cyfrowy Polsat, operator telekomunikacyjny Netia, serwis internetowy Ipla oraz spółka Alledo oferująca rozwiązania fotowoltaiczne.
Źródło: Cyfrowa RP

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos