Kontakty do WhatsApp dodasz za pomocą QR kodu

Kontakty do WhatsApp dodasz za pomocą QR kodu

Lepiej późno niż … później?

To, co w wielu komunikatorach było dostępne już od dawna, w końcu trafia do aplikacji WhatsApp. Inna sprawa, jak wiele osób aktywnie korzysta z dodawaniu kontaktów do książki odbiorczej z wykorzystaniem kodu QR.

Najnowsze dane informują, że z aplikacji WhatsApp korzysta już 2 miliardy użytkowników na całym świecie. Nic dziwnego, że programiści poszukują cały czas obszarów, które można rozwijać w popularnym produkcie.

Do tej pory nowe kontakty do swojej listy można było dodać poprzez wprowadzenie profilu do książki adresowej i powiązaniu go z numerem telefonu. Funkcjonalność dodawania kontaktów przez kod QR powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, czy korzystają z Androida czy iOS. Warto nadmienić, że obecnie funkcjonalność znajduje się w testach. Oznaczać to może, że beta userzy mogą w działaniu QR kodów napotkać na problemy.

Wspomniana funkcja, która umożliwia wygenerowanie kodu QR, znajduje się w ustawieniach aplikacji. Kod jest gotowy do zeskanowania przez innego użytkownika i w ten sposób może być błyskawicznie dodany do książki adresowej.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos