Które smartfony Polacy niszczą najczęściej?

Które smartfony Polacy niszczą najczęściej?

Charakterystyczna pajęczyna na ekranie smartfona – czy ktoś nigdy nie doświadczył takiego uszkodzenia? Firma Digital Care przeprowadziła dokładne badania i poinformowała w jaki sposób Polacy obchodzą się ze swoimi telefonami.

Statystycznie najczęściej i najwięcej urządzeń niszczymy w trakcie wakacji. Drugim okresem narażonym na uszkodzenia to zima – a konkretnie styczeń. 90% napraw świadczonych przez Digital Care to uszkodzenia związane z rozbitymi ekranami urządzeń mobilnych. 10% to głównie zalania i awarie głośników.

– W lipcu i sierpniu aż o 33 procent wzrasta ryzyko zalania wodą, a o 11 procent ryzyko uszkodzenia mechanicznego. W tym czasie często trafiają do nas również urządzenia z mikrofonami zatkanymi piaskiem, co jest efektem nieodpowiedniego zabezpieczenia telefonu podczas plażowania. Otrzymujemy też sprzęt, który był przypadkowo wyprany w pralce albo spadł z dużej wysokości. Przyczyny uszkodzeń są naprawdę różne, a wiele z nich, pomimo 10-letniego doświadczenia Digital Care, wciąż nas zaskakuje – skomentował wyniki Maciej Sierakowski, Key Account Director z Digital Care.

Firma podzieliła się też informacjami odnośnie tego, które modele teelfonów najczęściej trafiają do serwisów. Są to Samsung Galaxy A50 i A51 oraz Huawei P30 Lite.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos