LG prezentuję inteligentną maskę, która pomoże chronić układ oddechowy

LG prezentuję inteligentną maskę, która pomoże chronić układ oddechowy

O tym, że rynek inteligentnych urządzeń ubieralnych (wearables) będzie notował ogromne wzrosty przewidywano już od dłuższego czasu. Smartwatche oraz smartglasses to tylko część urządzeń, które szturmem miały zdobyć wystawy sklepowe. Trwająca pandemia sprawiła jednak, że producenci wearables zaczynają tworzyć zupełnie inny rodzaj gadżetów wykorzystujących smart technologie. Koreańskie przedsiębiorstwo LG opracowało inteligentną maseczkę, która będzie pomagać chronić układ oddechowy przed wirusami i szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu.

LG PuriCare to najnowszy pomysł azjatyckiego producenta urządzeń mobilnych. Specjaliści twierdzą, że ma to być osobisty oczyszczacz powietrza. Dzięki zastosowaniu wydajnych filtrów HEPA H13 oraz sterowanych czujnikami wentylatorów maska ma zredukować poziom niebezpiecznych substancji i wirusów do układu oddechowego użytkowników. 

Według informacji uzyskanych od LG wiadomo, że efektywność ochrony szacuje się na 99,95%. Tak wysoki wynik ma być rzekomo skutkiem zastosowania m.in. podwójnej wentylacji i czujnika dostosowującego prędkość ich funkcjonowania, co pozwala kontrolować optymalną szybkość cyklu oddechowego.

LG PuriCare ma trafić do sprzedaży w Azji jeszcze w listopadzie. W polsce innowacyjnego urządzenia możemy spodziewać się w styczniu.

 Źródło: cyfrowa.rp.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos