Mapy Google wprowadzają udogodnienia dla rowerzystów

Mapy Google wprowadzają udogodnienia dla rowerzystów

Mapy Google to od wielu lat zbawienie dla kierowców wyruszających w nieznane trasy. Wkrótce może to być także aplikacja numer jeden dla … rowerzystów! To efekt wprowadzanych aktualizacji do popularnej nawigacji.

Użytkownicy Map Google wyraźnie chętniej szukają w aplikacji tras rowerowych. Od lutego bieżącego roku liczba takich zapytań wzrosła o 69%. Czerwiec był z kolei rekordowym miesiącem pod tym względem.

Dotychczasowe wyszukiwanie ścieżek rowerowych nie było zbyt pomocne. Wielu tras brakowało, a dokładność istniejących pozostawiała wiele do życzenia. Z pomocą przyszły jednak samorządy lokalne oraz uczenie maszynowe, które bazując na danych dostarczanych przez samych cyklistów dodaje ścieżki do ogólnodostępnej biblioteki.

Obietnice dalszego rozwijania aplikacji tak, by była jak najbardziej użyteczna dla zwolenników tego ekologicznego środku transportu to nie jedyna inicjatywa Google. W 10 pilotażowych ośrodkach miejskich gigant z Mountain View doda także podpowiedzi, gdzie szukać punktów wynajmu rowerów miejskich oraz spotów służących do samodzielnych napraw i konserwacji swoich jednośladów.

Jak dotąd Google potwierdziło zamiar wprowadzenia nowej funkcjonalności w Nowym Jorku, San Francisco, Waszyngtonie, Londynie, Meksyku, Montrealu, Rio De Janeiro, Sao Paulo, Tajpej i Nowym Tajpej.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos