Mierz temperaturę za pomocą smartfona

Mierz temperaturę za pomocą smartfona

Latarka, stoper, rozkład jazdy, portfel, nawigacja … w naszych smartfonach, niczym w szwajcarskich scyzorykach, znajdziemy wiele użytecznych funkcjonalności. Trwająca pandemia COVID-19 zwróciła uwagę wielu ludzi także na możliwość wykorzystania tych inteligentnych, kieszonkowych urządzeń do celów medycznych. Nic dziwnego, że rozpoczęto próby dołączenia termometru lekarskiego do wachlarza dostępnych funkcjonalności.

Za projekt odpowiedzialna jest firma FISE, która wraz z Kai OS Technologies stworzyła telefon komórkowy z wbudowanym termometrem na podczerwień. Według producentów, dokładność pomiarów wynosi 0,2°C.

Oprócz niezwykle przydatnego w erze koronawirusa i post-pandemicznej rzeczywistości narzędzia, urządzenie mobilne wyposażone jest w standardowe funkcjonalności. System operacyjny KaiOS obsługuje dobrze znane aplikacje w postaci m.in. WhatsAppa, Facebooka czy YouTube i Map Google’a.

FISE zaznacza, że smartfon jest już dostępny do testów, a pierwsze egzemplarze trafią na rynek w ciągu kilku miesięcy. Prawdopodobnie urządzenia nie będą dostępne dla klientów indywidualnych, a jedynie dla firm i instytucji.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos