Nastolatkowie wybierają iPhone’a

Nastolatkowie wybierają iPhone’a

Która marka smartfonów dominuje wśród nastolatków? To pytanie zadali sobie analitycy i ustalili, że większość nastolatków w USA korzysta z urządzeń marki Apple. Choć ten fakt może nie dziwić entuzjastów rynku technologicznego, to już skala zasięgu giganta z Cupertina jest oszałamiajaca. 87% młodych osób w USA aktualnie posiada iPhone’a, a 88% z respondentów przyznaje, że to właśnie sprzęt z logo nadgryzionego jabłka będzie w przyszłości na ich wyposażeniu.

Dane dotyczą wyłącznie Stanów Zjednoczonych, ale są dobrym argumentem potwierdzającym tezę, że iPhone’y stały się prawdziwą ikoną młodego pokolenia. Bieżące statystyki są szczególnie interesujące, jeżeli porównamy je z danymi w 2012 roku. Dziesięć lat temu urządzenie marki Apple posiadało jedynie 4 na 10 nastolatków, co pokazuje ogromny wzrost popularności tego producenta wśród młodej generacji.

Specjaliści z Piper Sandler zapytali także o inne rodzaje urządzeń przenośnych. Prawie co trzeci z nastolatków (31%) posiada również Apple Watch. Dominacja Apple w tym segmencie rynku jest jak widać niepodważalna.

Źródło Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos