Niestandardowy przedmiot szkolny: sztuczna inteligencja

Niestandardowy przedmiot szkolny: sztuczna inteligencja

Żyjemy w świecie, który bardzo szybko się rozwija. Tech nowinki, rozwiązania IT czy innowacyjne start-upy to dla nas chleb powszedni. Nikt nie chce pogubić się w rzeczywistości powstających codziennie nowych pomysłów oraz odważnych projektów. Dlatego najlepiej zamiast biernie się im przyglądać, dołożyć swoją cegiełkę do ewolucji tego świata. Umożliwi to już wkrótce Bank Pekao oraz Synrise – polska spółka akcyjna specjalizująca się w oprogramowaniach do automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych korzystających z algorytmów sztucznej inteligencji.

Przystąpić do projektu AI Schools & Academy będzie miało szansę 1500 szkół z całej Polski. Celem będzie kształcenie uczniów i nauczycieli, którzy poznają tajniki świata sztucznej inteligencji. Odbiorcami będą dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. Każdy otrzyma dostosowany do swojego poziomu program kształcenia. Efekty kształcenia będą monitorowane, a na najlepszych czekają stypendia.

Bank Pekao zamierza również poruszyć temat digitalizacji wśród przedsiębiorców – planowania finansów, promocji i działalności sprzedażowej. Dzięki platformie Synerise przedsiębiorcy ujrzą aktualny obraz firmy, co usprawni podejmowanie decyzji oraz w pokaże jedno z wielu oblicz sztucznej inteligencji.

Źródło: www.spidersweb.pl/

Magdalena Lewczuk

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos