Niewiarygodne! Chcesz zniknąć z Google? Google Ci w tym pomoże!

Niewiarygodne! Chcesz zniknąć z Google? Google Ci w tym pomoże!

Od czasu do czasu googlujesz informacje na swój temat i z niezadowoleniem kręcisz nosem, bo do sieci trafiły dane, które wolałbyś zatrzymać dla siebie? Teraz Google pomoże Ci usunąć je z wyników wyszukiwań!

Często dość poufne informacje, jak np. Numer telefonu czy adres email, trafiają do sieci nie z naszej winy. Dlatego tym bardziej irytować może fakt, gdy nasz telefon jest dostępny szerokiej publiczności.

Aby Google pomógł nam usunąć te dane, należy przedstawić formę jawnych lub niejawnych gróźb, które otrzymaliśmy bądź innych działań mających na celu spowodowanie krzywdy na podstawie publikowanych informacji. Wcześniej podobny mechanizm został wprowadzony do usuwania danych kart kredytowych i szczegółów kont bankowych.

Chęć pozbycia się danych z sieci możemy zgłosić za pomocą formularza. Google informuje jednak, że usunięcie informacji z wyników wyszukiwania nie jest tożsame z usunięciem ich z konkretnej strony www. W tym celu poszkodowany nadal będzie musiał porozumieć się z administratorem strony.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos