Nowe hot spoty w Polsce!

Nowe hot spoty w Polsce!

Będąc u kogoś w domu lub mieszkaniu po raz pierwszy czasem częściej usłyszy się pytanie o hasło do Wi-Fi niż o rodzaj pijanej kawy na którą mamy ochotę. Żyjemy w dobie internetu, więc w każdym miejscu chcemy być podłączeni do znajomych, social mediów czy do informacji ze świata.

Ministerstwo Cyfryzacji jak nikt inny dostrzega ten problem, dlatego wykorzysta dotacje z Unii Europejskiej zgromadzone z programu Polska Cyfrowa i postara się o rozszerzenie ilości miejsc z dostępem do darmowego internetu, z którego będzie mógł skorzystać każdy – niezależnie od umowy czy operatora. Plan Ministerstwa Cyfryzacji to 19 tysięcy hot spotów, a obecna liczba to 6 tysięcy. Zlokalizowane będą w różnych miejscach, parkach czy placach zabaw.

Plusem będzie to, że publiczne hot spoty będą szybsze niż dotychczas. Wymagać będzie do dodatkowych inwestycji, ale warto czekać na szybsze łączę. Minimalna prędkość to 30 Mb/s, zaś można liczyć na więcej. To kolejny krok w stronę Cyfrowej Polski. Oby jak najwięcej takich programów, które pomogą w codziennym życiu.

Źródło: http://rpkom.pl/artykul/1407240.html

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos