Nowe medium społecznościowe, gdzie nie jesteś produktem? Poznaj HalloApp

Nowe medium społecznościowe, gdzie nie jesteś produktem? Poznaj HalloApp

Facebook, Snapchat, Twitter czy Tik Tok. Choć są to aplikacje bijące rekordy popularności to są one równie często poddawane fali wielkiej krytyki związanej z wykorzystywaniem danych użytkowników i wprost – robieniu z tego dobrego biznesu. Inaczej ma być w nowej aplikacji HalloApp, która ma powrócić do korzeni i być filarem komunikacji między bliskimi sobie ludźmi.

Za projektem stoją byli pracownicy WhatsAppa. Ich misja jest prosta – przywrócenie użytkownikom możliwości komunikowania się z bliskimi bez obaw, że informacje o nich zostaną odsprzedane. W serwisie HalloApp ma nie być dostępnych reklam! Główny nacisk twórców ma być postawiony na faktyczne budowanie i rozwijanie relacji międzyludzkich.

Nie jest znany dokładny model biznesowy, ale faktem jest, że jeżeli aplikacja nie będzie monetyzowana poprzez odsprzedaż danych to będzie musiała zawierać specjalne elementy umożliwiające monetyzacje (czyli dokupywanie funkcjonalności bądź pakietów). Niemniej jest to ciekawa idea, choć pojawiają się wątpliwości, czy nie podzieli losu swoich poprzedników rzucających wyzwanie Facebookowi?

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos