Odwiedź… cyfrowy cmentarz Microsoft!

Odwiedź… cyfrowy cmentarz Microsoft!

Do tej pory najbardziej znanym wirtualnym cmentarzem był ten, na którym “pochowano” nieudane projekty Google. Teraz do technologicznych nekropolii dołączył Microsoft, któremu również nazbierało się sporo nietrafionych inicjatyw.

Nic dziwnego, że w portfolio Microsoft znajdą się “niewypały”. W końcu to firma, która funkcjonuje na rynku ponad 47 lat! W końcu w sieci znalazł się portal podsumowujący wszystkie niezrealizowane projekty albo także te, które przestały być popularne. Interfejs cmentarza jest przejrzysty i zawiera nagrobek ilustrujący zakopany projekt wraz krótką informacją czego dotyczył.

Jako pierwsze „do piachu” trafiło przedsięwzięcie pod nazwą Bob, który miał całkowicie zmienić interfejs przypisany do systemów Windows 3.1x, 95 i NT. Najświeższym niewypałem jest z kolei Academic – darmowy hub i wyszukiwarka prac naukowych i materiałó akademickich, który zakończył swój żywot w grudniu 2021.

Oprócz cyfrowych nagrobków odwiedzający nekropolię produktów Microsoft mogą zauważyć też symbol gilotyny. Są to projekty, które jeszcze żyją, ale ich los jest przesądzony. Dobrym przykładem jest Skype for Business, który będzie 70 inicjatywą porzuconą przez giganta technologicznego z Redmond.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos