Ogromne wzrosty sprzedaży na światowym rynku smartfonów

Ogromne wzrosty sprzedaży na światowym rynku smartfonów

Początek 2021 jest bardzo obiecujący dla producentów smartfonów. W pierwszym kwartale obecnego roku liczba urządzeń mobilnych dostarczonych na rynek wzrosła aż o 27 procent. Najnowsze dane zaprezentowały przez agencję badawczą Canalys. Duże wzrosty spowodowane są przez niską bazę, która w zeszłym roku była efektem perturbacji gospodarczych wynikających z wybuchu pandemii COVID-19. Niemniej jednak odnotowane wyniki są wciąż dobrym prognostykiem na przyszłość.

Liderem rynku został Samsung. Południowokoreański koncern wyprodukował i dostarczył na rynek 76,5 miliona smartfonów (wzrost o 28 procent). Dzięki temu odzyskał najlepszą pozycję z 22 procentowym udziałem w rynku.

Apple, jeden z największych konkurentów Samsunga, spadł na drugą pozycję, choć może pochwalić się równie solidnymi wzrostami. Amerykańskie przedsiębiorstwo przeznaczyło do sprzedaży 52,4 milionów urządzeń (o 41 procent więcej niż rok temu). Mimo utraty pozycji lidera, Apple może być zadowolony z osiągniętych wyników. Szczególnie optymistyczne są wyniki finansowe w I kwartale 2021 roku.

Trzecie miejsce na podium zajął chiński Xiaomi. Ten producent niemal w bratobójczej walce pokonał inny chiński koncern – Huawei. Analitycy agencji badawczej Canalys zauważają, że trend ten powinien się utrzymać i już wkrótce Xiaomi będzie utożsamiane jako “nowy Huawei”. Dodatkowo pod uwagę powinniśmy brać także inne marki smartfonów rozwijane w Państwie Środka – Oppo i Vivo.

Źródło: Cyfrowa RP

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos