Orange planuje kolejne inwestycje 5G

Orange planuje kolejne inwestycje 5G

Orange postanowiło uruchomić w Ksawerowie pod Łodzią tzw. sieć kampusową 5G. Ma ona funkcjonować w fabryce sprzętu AGD firmy Miele i korzystać z pasma częstotliwości 3,6 GHz. To kolejna inwestycja w ten typ sieci. Pierwsza została zrealizowana na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla ŁSSE 5G Lab.

Planowana sieć kampusowa 5G ma pozwolić na cyfrową modernizacje i automatyzacje procesów kontroli jakości produktów wytwarzanych na terenie fabryki. Ponadto, częścią przedsięwzięcia ma być wdrożenie powszechnych szkoleń pracowników z wykorzystaniem technologii bazującej na wirtualnej rzeczywistości. 

–  W przyszłości planujemy wykorzystać budowaną przez Orange sieć 5G do obsługi pojazdów autonomicznych, dużej liczby czujników IoT oraz zdalnego wsparcia ekspertów z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej (AR). Wszystko to ma na celu dalszą transformację cyfrową naszej fabryki i zwiększenie jej wydajności operacyjnej. Zaprosiliśmy również startupy, z którymi chcemy wdrażać i testować nowe rozwiązania 5G, które mamy nadzieję z powodzeniem zastosować również w naszych zakładach w innych krajach – podsumował  dr Thorsten Störmer, dyrektor zarządzający Miele Ksawerów.

Podstawą planowanej inwestycji będą urządzenia bazujące na kartach SIM zapewnionych przez Orange. Z kolei sieć będzie składać się z 8 anten firmy Ericsson wykorzystujących pasmo 3,6 GHz oraz 2100 MHz.
Źródło: telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos