Orange zrezygnuje z 3G i 2G do 2030

Orange zrezygnuje z 3G i 2G do 2030

To już oficjalne! Orange zadecydowało, że pożegna się ze standardami starej generacji do 2030 roku. Proces wycofywania się z 3G i 2G będzie dotyczył całej Europy. Część krajów będzie mogła korzystać ze wspomnianych technologii do 2025 r., a pozostałe do 2030 r.

Zarząd Orange podzielił ten projekt na dwie fazy, które zadecydują o ostatecznym tempie wyłączania usług 3G i 2G w telefonach komórkowych poszczególnych krajów europejskich. We Francji dostęp do 2G będzie możliwy do 2025, a 3G do 2028. Inaczej realizacja przedsięwzięcia będzie wyglądać w Belgii, Luksemburgu, Polsce, Rumunii, Słowacji oraz Hiszpanii. W wymienionych państwach 3G będzie aktywne do 2025 roku, a 2G do 2030. Różnice podyktowane są specyficznymi cechami charakterystycznymi rynków, a także historycznych poziomów implementacji poszczególnych standardów technologii.

Wyłączenie przestarzałych standardów sieci umożliwi Orange optymalizacje nowych usług i poprawienie jakości oraz szybkości Internetu mobilnego. To kolejny ważny krok na drodze rewolucji 5G w Europie.

Źródło: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos