Play: do końca czerwca 5G w 53 polskich miastach

Play: do końca czerwca 5G w 53 polskich miastach

Jeszcze na początku roku Play chwalił się uruchomieniem sieci 5G w Gdyni. Z biegiem czasu próżno było szukać kolejnych informacji o rozwoju tego projektu. Aż do dzisiaj – operator poinformował oficjalnie, że do końca obecnego miesiąca nowy standard łączności obejmie swoim zasięgiem 53 miasta i miejscowości na terenie Polski.
Choć Play był pierwszym operatorem, który uruchomił w Polsce technologię 5G, to było to jedynie niekomercyjne wdrożenie nowej technologii. Z biegiem czasu projekt ewoluował i zyskiwał kolejne inwestycje. Efektem tego ma być udostępnienie mieszkańcom 53 polskich miast i miasteczek zasięgu 5G. Wszystko za sprawą ponad 500 stacji bazowych zbudowanych i dostosowanych do transmisji sygnału piątej generacji.

Z dobrodziejstw 5G będą mogli skorzystać mieszkańcy zarówno aglomeracji (Warszawa, Kraków i Wrocław), a także mniejsze ośrodki miejskie (w tym Augustów, Zakopane, Szczyrk, Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Giżycko, Mrągowo, Kołobrzeg, Ustka i Władysławowo).

Aby zapewnić świadczenie swoim użytkownikom usług na najwyższym poziomie, Play zdecydował się na wykorzystanie częstotliwości 2100 MHz. Nie wiemy natomiast, jakie pasma będą musiały obsługiwać urządzenia mobilne, aby abonenci uzyskali dostęp do sieci 5G. Jeżeli chodzi o innych operatorów to Plus podjął decyzję o zaadaptowaniu n38 i n41 (2600 MHz), a Orange na n1 (2100 MHz).

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos