Play zwiększa zasięg swojej sieci – 40 nowych stacji bazowych w lutym

Play zwiększa zasięg swojej sieci – 40 nowych stacji bazowych w lutym

Play ogłosił, że w lutym tego roku wprowadził na rynek 40 nowych stacji bazowych telefonii komórkowej w Polsce. Liczba ta stanowi prawie podwojenie wartości z tego samego okresu w roku poprzednim, kiedy oddano do użytku 21 takich obiektów. Operator podkreślił również aktywne inwestycje w rozwój sieci światłowodowej, rozszerzając jej zasięg o kilka tysięcy adresów.

Ostatnie inwestycje w stacje bazowe pozwoliły na rozszerzenie zasięgu sieci LTE Play m.in. w miejscowości Węgry, znajdującej się w województwie opolskim. Miejscowość ta ma swoje korzenie w osadnictwie węgierskim z czasów panowania Stefana Batorego. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z roku 1295. Węgry słyną z pięknego mostu na rzece Mała Panew, będącego jednym z najbardziej okazałych obiektów architektonicznych w gminie, wybudowanego w 1903 roku na podstawie włoskiego projektu.

Warto zaznaczyć, że to nie Play, ale grupa Multiplay zajmuje się rozbudową sieci światłowodowej w miejscowości Węgry.

W lutym sieć LTE Play została również uruchomiona w Raciążku, spokojnej wsi w województwie kujawsko-pomorskim, położonej w pobliżu Ciechocinka. Rozwinięcie sieci w tej okolicy może przyciągnąć turystów odwiedzających Ciechocinek, którzy będą chcieli zobaczyć ruiny zamku biskupiego w Raciążku oraz punkt widokowy na Dolinę Wisły.

W przypadku Raciążka, rozbudową sieci światłowodowej zajmuje się nie Play, ale grupa Fiberhost.

Play szczególnie ceni sobie rozbudowę sieci w większych miastach. Nowe stacje bazowe zostały uruchomione m.in. w Warszawie (dzielnice Mokotów i Wilanów), Opolu, Bydgoszczy, Poznaniu i Kielcach. Zwiększono także zasięg w Ząbkach i Pruszkowie, leżących w pobliżu Warszawy.

Operator zaznacza, że w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku uruchomił łącznie 121 nowych stacji. Dla porównania, w styczniu i lutym 2022 roku oddano do użytku jedynie 56 obiektów.

Źródło: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos